Autodrom Most hostí poslední červencový víkend MS superbiků. Už máte svou vstupenku?

Poslední červencový víkend se v Mostě uskuteční šampionát WorldSBK. Mistrovství světa motocyklů kategorie Superbike, nejvyšší a nejrychlejší třídy závodů sériových silničních motocyklů se letos koná na Autodromu Mostu. Severočeský okruh v loňském a letošním roce absolvoval řadu úprav, které jej řadí mezi světovou špičku závodních okruhů. Mezi nejzásadnější novinky patří, vedle nového povrchu dráhy, únikových zón a kamerového systému, především modernizace řídící věže a nová restaurace.

WorldSBK rocnik 2020

Fanoušci se mohou těšit na souboje elitních jezdců, mezi nimiž nebudou chybět ani čeští zástupci. Kromě stabilních účastníků, Olivera Königa s Ondřejem Vostatkem, uvidíme také pět českých jezdců, kteří startují na divokou kartu a budou tak moci poměřit své síly se světovou špičkou.

Pod oficiálním názvem Prosecco DOC Czech Round nabídne poslední červencový víkend v Mostě i závody tříd WorldSSP,WorldSSP300, Evropský pohár Yamaha R3 bLU cRU a Northern Talent Cup. V samotné sérii WorldSBK potom startují nejrychlejší silniční stroje značek Ducati, Kawasaki, Yamaha, Honda a BMW. Pro komfortní sledování dění na trati budou na diváckém svahu k dispozici i velkoplošné obrazovky.

AUTODROM MOST návštěvníkům navíc nabídne vstup do paddocku a populární pit walk s autogramiádou jezdců v ceně vstupenky.

Zavodní víkend se koná v termínu 29. – 31. 7. 2022. V pátek je věnován tréninkům. V sobotu i v neděli uvidí diváci závody kategorií WorldSSP300, WorldSSP a královské třídy WorldSBK. Po oba dny se jede i doprovodná série Northern Talent Cup. Evropský pohár Yamaha R3 bLU cRU je na programu jen v sobotu. Kompletní časový harmonogram je k vidění zde.

Vstupenky je možné zakoupit již nyní online. Návštěvníci do 18 let mají vstup zdarma.

Mohlo by vás zajímat...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>