Dolomity – 1 den 6 pass

Červen, ideální měsíc pro moto výlety po Evropě. Dětem ještě nezačaly prázdniny, a tak je provoz výrazně nižší než následujících dvou měsících. Takže my neváháme a vyrážíme. My rozuměj: řidič, batůžek a samozřejmě brambůrek.

Den první vyrážíme směr Kaprun, ubytování předem neřešíme. V Rakousku jde pohodlně sehnat kdekoli po cestě za ceny okolo 25 – 35 Eur za osobu.

haus-leithausl

Haus Leithausl

Cesta ubíhá, počasí přeje, blíží se 18 hodina, když těsně přes Kaprunem přichází textovka od dvou motorkářů, se kterými jsme se seznámili rok předem v Livignu. Že prý kdy a kam se chystáme letos na moto, jestli náhodou zrovna teď nejsme někde poblíž? Zjišťujeme, že jsou ubytování San Lorenzo di Sebato a že v naprosto úžasném pensionu mají volno.

Rozhodujeme se okamžitě, tři hodinky v sedle v pohodě zvládneme, a tak jedeme. V devět jsme tam a kluci spolu s majitelem a domácí pálenkou nás už vyhlížejí.

staller-sattel

Staller Sattel

Večer trávíme spolu a společensky lehce unavení padáme do postele. Ráno vyjíždíme spolu s kluky přes Brunneck a passo Staller Sattel, na kterém je hranice Rakouska, až do vesnice Huben, kde se na křižovatce loučíme a pokračujeme směr Kals am Grossglockner, odkud by měl jít vidět Grossglockner ze strany, jak ho neznáme.

Pohled nás stál 5 Euro, ale v ceně byl i krásný vodopád Schleierwasserfall, takže vyhozené peníze to nebyly. Zpátky jedeme po místních vesnicích a přes Lienz a Brunneck se vracíme do pensionu.

Druhý den nemůže být jasněji, nebe jako vymetené, teploty tak akorát, takže vyrážíme na kávičku do Cortiny. Jedeme přes pasíčka Valparola, Falzarengo, Giau, Staulanza a Cibiana. V Cortině dáváme kávičku a pozorujeme přípravy na závody v běhu. Vracíme se přes Falzarengo do pensionu.

dolomity

zleva: Valparola, Falzarengo, Giau

vecere

moto večeře

Třetí den je obloha opět jako vymetená a my směřujeme přes Cortinu na passo Monte Croce. Kávička – přímo na pase za úžasných 1,20 Euro. Pohodička, kochačka, jen na obloze se začínají tvořit bouřkové mraky vypadá, a tak raději vyrážíme. Bereme to krásným údolím přes jezera Dürrensee a Toblacher See do Toblachu, kde se krátce projdeme a odkud směřujeme na ubytko.

Poslední večeře na balkónku a ráno hurá domů.

E & O

Mohlo by vás zajímat...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>