Jaké vychytávky si s sebou zabalit na moto dovolenou?

Chystáte se na moto dovolenou? Je květen a brzy se otevřou i ty nejvýše položené klikatice, takže je načase začít plánovat, kam letos vycestujete.

I tomu, kdo ještě na dovolené na dvou kolech nebyl, je určitě jasné, že místa není nazbyt a je potřeba si hodně dobře rozmyslet, co si s sebou zabalit. Jasně doklady, peníze, pojištění, helmu, boty a nějaké to oblečení si s sebou zabalí každý a v podstatě by to mohlo stačit. Ale když si přibalíme i nějaké ty vychytávky, hned bude na dovolené „veseleji“.

motodovolena

Reflexní vesta

U nás nejsou reflexní vesty na motorce povinné, ale v některých zemích (např. Rakousko) již ano. Je tedy na místě si jednu vzít sebou. Když už nic, může se hodit třeba jako podsedák na zemi, když si uděláme pohodičku někde na odpočívadle.

Lepící páska gaffa

Říkáte si proč? Cesty jsou nevyzpytatelné a nikdy nevíte, co vás cestou potká. Může se stát, že moto spadne ze stojánku a něco se ulomí. Na řadu přichází gaffa. Nebo, že se vám natrhne oblečení, proč zabírat místo šitíčkem, když už vezete gaffu, která slepí prostě všechno?

Lanka a zámečky

Proboha proč říkáte si? Jednoduše proto, že až zastavíte někde, kde budete chtít opustit motorku a projít se bez těžkých bund a helem, připevníte oblečení k motorce lankem a zámečky a můžete jít kamkoliv bez obav, že o něco přijdete.

Zábava

Nějaký ten časopis motorka uveze, stejně jako papír a tužku. Zaznamenávejte si po večerech, kde jste ten den byli a co jste dělali. Mozek je prevít a po čase některé, i když skvělé moto trasy vymaže a vy si na dalších dovolených budete lámat hlavu, kdeže jste to vlastně byli. Kromě toho, ale určitě přiberte i dalekohled. Pozorovat přes dalekohled, ať už přírodu nebo zvířata, je naprosto skvělý relax, u kterého se dá strávit plno času.

Co dalšího přibalit?

Kromě toho samozřejmě vezměte i olej, případně i benzín a sejde se i hadřík. Další vychytávkou může být i praktická peněženka, tedy taková, kterou bez obtíží nasoukáte a vytáhnete z kapsy. Nebo klasická papírová mapa, která může přijít vhod, když technika zahlásí, že nemá šťávu.

Zabaleno bychom tedy měli, zbývá tedy dořešit, kam se vydat? Inspirujte se třeba nejoblíbenějšími destinacemi Itálie a vydejte se je letos poznat tuto zemi – a propos, už jste byli na Stelviu?

Mohlo by vás zajímat...

1 Response

  1. Milan Skalský napsal:

    Přesně tam se chystám přístí měsíc s klukama. Nakoupil jsem si komplet na https://www.bolder.cz/1-moto-obleceni-a-doplnky/13-kombinezy za celkem slušnou cenu a teď už jenom odpočítávám dny. Je to moje první cesta, tak sem zvědavej. Díky za článek Milan

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>