Motorrad Messe Leipzig – ani letos nezklamal

Novinky, zábava i nákupy – zkrátka a dobře, ani letos veletrh Motorrad Messe Leipzig nezklamal.

Z Prahy se sjede na dálnici a prakticky celou cestu se z ní nesjede. Za tři hodinky i s „čůrací“ zastávkou jste na krásném moderním výstavišti v Lipsku.

Letošní ročník se konal poslední lednový víkend a na návštěvníky se těšilo více než 300 vystavovatelů.

Lipský veletrh je sice dál a taky je potřeba sáhnout hlouběji do kapsy, ale stojí to za to. Na rozdíl od českých veletrhů si zde můžete bez souhlasu osedlat téměř všechny vystavené krasavice. K vidění tu byly prakticky všechny novinky (až na koncepty) všech velkých hráčů – BMW S 1000 XR, Aprilia RSV 4, R1 a další.

r1

Kdo by čekal přehlídku modelek, byl by zklamán, daly by se spočítat na prstech jedné ruky. Snad jen Yamaze posadili na své motorky dlouhonohé holky, a tak si návštěvníci mohli bez rušení prohlídnout modely, kvůli kterým vážili cestu.

Pořadatelé se vyvarovali chyb z posledních ročníků a zajistili více motorek, více občerstvovacích stánků a méně prodejního zboží. I přesto, že nabídka byla oproti předchozím dvou letům nižší, mohli jste si zde vyzkoušet nové modely bot, helem, kombinéz a příslušenství a ty starší koupit s pořádnou slevou. Šikovní a jazykově vybavení jedinci si mohli usmlouvat i nižší ceny než byly uvedeny na cedulkách.

Na kolik veletrh vyšel?

Parkovné na výstavišti stojí 6 Euro, kdo by chtěl ušetřit, může přijet z druhé strany a zaparkovat na trochu vzdálenějším parkovišti a zaplatit Eura jen tři. Vstupné stojí 12 Euro. K dispozici jsou úložné skříňky a šatna. Skříňky za 2 Eura, šatna za 2,50. Párek nebo něco drobnějšího pořídíte do 5 Euro.

Mohlo by vás zajímat...