Na letošní Legendy dorazí až 1300 vozidel

Legendy mají mnohaletou tradici. Začínaly v areálu Psychiatrické nemocnice Bohnice, ale loni se přestěhovaly blíž do města, aby je měli návštěvníci blíž při ruce. Zděné pavilony také umožňují vystavit automobilové klenoty, které by na volné ploše nikdo nepojistil. Unikátní víkend s přehlídkou víc jak 1300 moderních i historických automobilů proběhne o víkendu 17. až 19. května na Výstavišti Praha Holešovice.

bugatti_chiron-hires

“Letošní motto největší výstavy automobilů u nás je Made in USA, ale k vidění budou i nejrychlejší supersporty z Evropy,” říká hlavní pořadatel akce Lubor Kos. Hned za bránou návštěvníky čeká přehlídka amerických korábů všeho druhu. Budou tu tlusté muscle káry, nazvedané pick-upy i nablýskané limuzíny. Kdo si dá práci, najde mezi nimi i Mustanga patřící Karlu Gottovi. Milovníkům hřmotných strojů ze zámoří se budou líbit motorky chopper se štítky Indian a Harley-Davidson.

Vlastní flotilu překvapení na čtyřech kolech slibují přivézt automobilky Mercedes-Benz, Toyota, Subaru a Land Rover s tím, že další sekce uspokojí fanoušky italských, japonských nebo britských automobilů. Pro velký zájem ze strany majitelů a automobilových klubů mohla zvláštní komise nasadit laťku hodně vysoko, takže na Výstaviště přijedou jen doopravdy vzácné kousky. Zatímco Filip Turek ukáže limuzínu Imperial Le Baron z roku 1968 po gabonském prezidentovi Alimu Bongovi, sběratel Pavel Kasík přiveze nejkrásnější a mnohokrát oceněnou Tatru 77, s jejíž rekonstrukcí strávl dvacet let.

Na volné ploše bude probíhat motokrosový letecký den v podání bratří Podmolů a Petra ’Pilníka’ Piláta, který s sebou přiveze i jednu hvězdu ze zahraničí, o koho jde zatím nebylo upřesněno. Zábavu slibuje i samostatný pavilon s automobilovými simulátory, hrami, modely, hračkami, uměním a merchem.

Všechny důležité informace můžete mít neustále aktualizované díky vlastní aplikaci, kterou si zdarma stáhnete do svého mobilu. V Google Play i v App Store ji hledejte pod klíčovým slovem Legendy nebo také na www.legendy.cz.

Mohlo by vás zajímat...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>