Německý výrobce příslušenství na motocykly Touratech v insolvenci

Jeden z nejnázmějších výrobců příslušenství na motocykly je v problémech. Společnost sídlící na jihu Německa zaměstnávající zhruba 400 zaměstnanců se ocitla v insolvenci. 

V tiskové zprávě o této situaci informovala právní kancelář Schultze und Braun. Insolvenčním správcem byl pověřen Dirk Pehl, který k situaci dodává, že prvním krokem bude restrukturalizace, která by měla vést k tomu, aby se podnik ekonomicky uzdravil a aby byla zachována pracovní místa.

stanek touratech

Součastně dodává, že dosud se však na chodu firmy nic nemění a jak výroba, tak prodeje zůstávají neměnné.

Důvodem insolvence je opožděné otevření nové výrobní budovy, která byla kvůli zvýšené poptávce po produktech společnosti nezbytností. Souvísející obtíže s logistikou a výroby vedly ke značným ztrátám a potažmo k insolvenci.

Rozsah insolvence a to zda povede k propouštění a drastickým úsporám, ještě není předvídatelný. Lze však očekávat, že některé produkty, které byly v posledních letech hojně nakupovány, zmizí z nabídky.

Příznivcům této značky nezbývá než doufat, že se podnik ozdravit podaří a že se tyto nepříjemnosti negativně neodrazí na kvalitě ani cenách produktů.

Jarda O.
zdroj: Alpen Tourer

Mohlo by vás zajímat...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>