Sölkpass v rakouském Štýrsku uzavřeno minimálně do května 2018

Mezi motorkáři oblíbené paso Sölkpass v rakouském Štýrsku zůstává po silných bouřkách uzavřeno. 

První srpnový víkend se nesl ve znamení ničivých bouřek a povodní. Nepříznivé počasí způsobilo rozáhlé škody na silnici dosahující až 1787 m.n.m. Výše škod se odhaduje na 4,5 miliónů Eur.

Soelkpass

Až sedm kilometrů dlouhý úsek a několik dalších menších částí silnice bylo nenávratně zničeno. Rozbouřenými vodami bylo na trase poničeno také několik mostů.

Příjezd ze severozápadu z Gröbming do St. Nikolai (L704) je v údolí Sölktal přístupný. Další příjezdy však zůstávají uzavřeny. Jak dlouho budou trvat opravy na silnici, zatím není známo. S otevřením důležitého úseku však nelze letos již počítat. Pro tuto oblast je typické velmi dlouhé zimní počasí trvající často od října až do konce května, které nedovoluje práci na silnici. Proto lze očekvat, že k otevření dojde nejdříve v květnu 2018.

Region ale nabízí mnoho dalších neméně zajímavých cest ke svezení. Aktuální stav alpských průsmyků můžete na svých cestách sledovat mimo jiné na stránce: www.alpenpaesse.de.

Sandra Š.
foto: Benreis at wikivoyage shared CC BY-SA 3.0 via Wikimedia Commons

Mohlo by vás zajímat...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>