Tip na hezké svezení v okrese Landeck – Kaunertaler Gletscherstraße

Hezké poježdění v blízkosti hranic Rakouska s Itálii a průsmyku Reschenpass nabízí v Ötztalských Alpách v okrese Landeck Kaunertálská ledovcová silnice. 

Kaunertaler Gletscherstraße

Ledovcová silnice Kaunertal je pátou nejvýše položenou asfaltovou silnicí v Alpách. Přístupná je od roku 1980 a na 26 kilometrech nabízí 29 zatáček a převýšením 1500 m.

Silnice začíná v údolí Kaunertal v obci Feichten v nadmořské výšce 1273 m.n.m a vede k ledovcové stěně s lanovkou a vleky ve výšce 2750 m.n.m.

Po projetí mýtnicí začíná cesta stoupat k přehradě Gepatsch. Pokud se na přehradě a v jejím okolí právě neprovádějí práce, je možné přehradu objet dokola a užít si výhledy na ledovec ze všemožných úhlů. Za přehradou začíná silnice stoupat a objevují se zatáčky se 180° končící až na parkovišti na úpatí ledovce ve výšce 2750 m.n.m.

Za parkovištěm stojí kabinková lanovka, která vás sveze až na vrchol do výšky 3108 m.n.m, odkud se nebízí rozhled do Itálie i Švýcarska.

Na úpatí je možné se zahřát v prostorech restaurační a obslužné budovy hned u parkoviště. Za ceny s vysokohorskou přirážkou (5,30 €/štrúdl, 3,30€/espresso) tady můžete ochutnat klasické tyrolské pokrmy. Jako polévka se špekovým knedlíkem, Gröstl nebo jablečný šrúdl s vanilkovou omáčkou.

Koho by nezajímala jen jízda samotná, měl by vědět, že podél silnice se nachází 29 informačních panelů, které osvětlují zajímavosti  o zdejší fauně a flóře, ledovci samotném, historii či kultuře. Na své si přijdou i milovníci lezectví či pěší turistiky.

V zatáčkáh je třeba dávat pozor, žijí zde kamzíci, svišti a pasou se zde krávy a všichni se občas rozhodnou oblažit svou přítomností motoristy.

  • Ledovcová silnice je otevřena celoročně od 7:00 do 17:00 hodin, v měsících červen – srpen od 7 do 19:00 hodin.
  • Celodenní vjezd s motocyklem stojí 14 €/motocykl (max. 2 osoby). Permanentka na 14 dní vyjde na 21 €/motocykl.

Mohlo by vás zajímat...

1 Response

  1. Rena napsal:

    Ty jo! Ten štrůdl! Mňam!!!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>