Vybavení na cestu do neznáma

Chystáte se vyjet do míst, která neznáte? Nejste příliš plánovací typy a nikdy předem nevíte, kam vás kola dovezou a jestli tam budete mít kde složit hlavu?

Co všechno si s sebou zabalit?

cesta necesta

Lékárnička

Sichr je sichr, obzvlášť na cestách. Zkontrolujte obsah povinné lékárničky a určitě přibalte i něco navíc jako třeba nějaké ty pilulky. Jejich výběr přizpůsobte vašim potřebám a obvyklým potížím. Hodit se může něco proti bolesti, ale také na zažívací potíže. Na škodu není ani vzít si pinzetu, nikdy nevíte, kdy si budete potřebovat vytáhnout zadřenou třísku nebo sršní pigáro.

Expediční jídlo

Když jedete do neznáma nebo v zahraničí chcete ušetřit nějakou tu kačku na stravování, určitě si pár kousků expedičního jídla s sebou přibalte. Ovesná kaše, boloňské špagety, pudink a mnohé další pokrmy totiž často přijdou k duhu. Co si představit pod pojmem expediční strava? Jedná se o vymražené jídlo, které je zbavené vody, ale opětovným přidáním vody vznikne stejný pokrm, na jaký jste zvyklí.

Nejde na tom vyžít celou dovolenou, ale když zakotvíte mimo civilizaci nebo vás přepadne hlad, když domorodci mají zrovna siestu, je to k nezaplacení.

Jídlo si bez ohně nebo vařiče na cestách těžko připravíme, takže je na místě zabalit si s sebou nejen sirky, ale také nějaký ten vařič. Turistické vařiče jsou naštěstí malých rozměrů a nezaberou více místa než jeden pár bot. Doporučit lze benzínové vařiče. Jejich vyšší cenu vykompenzuje snadná obsluha, úspora paliva, které lze na rozdíl od plynových kartuší sehnat prakticky všude a vysoký výkon.

Kromě jídla pamatujte i na pitný režim. V nehostinném, neznámém prostředí nemusíte narazit na pitnou vodu, a tak není na škodu si k motorce přikurtovat kanystr s pitnou vodou.

Vybavení na spánek

Pokud cestujete do míst, kde není mnoho ubytovacích kapacit, nebo dáváte přednost spíše kempům či širáku. Je nezbytností stan, nebo alespoň spacák a podložka. Spací pytle i karimatky jsou dnes k dostání i ve zmenšených rozměrech, lze je tak při připevnit na zadní sedlo nebo nahoru na kufry a je vystaráno. Pokud si chcete dopřát opravdové pohodlí, zainvestujte do samonafukovací karimatky, díky ní se vám bude i v terénu spát jako v posteli.

Lanka a zámečky

Proč to? Jednoduše proto, že až zastavíte někde, kde budete chtít opustit motorku a projít se bez těžkých bund a helem, připevníte oblečení k motorce lankem a zámečky a můžete jít kamkoliv bez obav, že o něco přijdete. Nebo si věci zamknete na noc a můžete usnout bez obav z krádeží.

Mohlo by vás zajímat...

2 Responses

  1. Anule napsal:

    Prosím, jaký vařič s sebou vozíte na moto dovolenou?

  2. dratenik napsal:

    ja si sebou beru jenom kreditku, pas a stare vybaveni

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>