Jak být lepším řidičem?

Chcete se stát lepším řidičem a jezdit plynuleji, rozvážněji a bezpečněji? Přečtěte si následujících 5 rad.

Při jízdě ve městě, mějte na páčce spojky a brzy připravený prst.Tak budete moct používat plny a mít obě ruce na řídítkách, v případě, že se octnete v situaci, kdy potřebujete okamžitou reakci, oněch několik vteřin přijde vhod.

Každý někdy spěchá a snad nikdo nechce stát v koloně a čichat zplodiny z aut. Určitě se tak i vy občas nacpete mezi auta. Při jízdě mezi auty nejezděte zbytečně vysokou rychlostí a jeďte na nižší zařazenou rychlost. Korigujte svoji rychlost zadní brzdou při konstantně přidanému plynu.

Když se chystáte někoho předjet, netlačte se na jeho nárazník a nevytáčejte motor. Vždy udržujte  bezpečnou vzdálenost a když už se rozhodnete, že budete předjíždět, udělejte to rychle. Vyvarujte se základních chyb a nikdy nepředjíždějte na horizontu nebo když má auto před vámi možnost odbočit vlevo.

Všechny dnešní motorky mají poloautomaty, které umožňují řadit nahoru bez použití spojky. Při řazení nahoru stačí jen lehce a rychle ubrat plyn a v ten moment bez spojky klapnout vyšší rychlost. Je to plynulejší a při řazení to neškube.

Zpomalování zjemněte dáváním meziplynů při každém podřazení. Tak pomůžete srovnat rychlost motoru a převodovky a tím pádem bude brzdění stabilnější.

Jarda

Mohlo by vás zajímat...