Na kolik vyjdou dálniční známky pro motocykly v roce 2021?

Chystáte-li se v roce 2021 na motorce do Alp, určitě Vás zajímá, na kolik vás vyjdou dálniční poplatky. Dobrou zprávou je, že ceny jsou víceméně stejné jako v předchozích letech, a naše peněženky příliš nezapláčou.

Alpy

Viněty z roku 2020 jsou v platnosti stejně jako u nás do 31. ledna 2021. V Německu se za dálnice ani v roce 2021 neplatí.

Kolik zaplatíte v jednotlivých zemích?

Ve Švýcarsku platí auta i motocykly stejnou částku. Roční dálniční poplatek činí 40 Franků nebo 38,50 Euro. 

Také ve Slovinsku zůstávají ceny stejné jako v předešlém roce. Motorky platí za sedmidenní jízdu na dálnici 7,50 Euro, šestiměsíční 30 Euro a celoroční kupón stojí 55 Euro. 

Rakouská dálniční známka oproti loňskému roku lehce podražila. Roční známka pro motocykly stojí 36,70 Euro (navýšení ceny o 50 Centů), dvouměsíční známka vyjde na 13,90 Euro (+20 Centů) a desetidenní známka stojí 5,50 Euro (+10 Centů). Všechny známky jsou dostupné také v digitální variantě. 

Na pěti rakouských dálnicích jsou pro určité úseky výjimky a pro jejich projetí není známka potřeba. Jedná se o tyto úseky:

Inntalautobahn A12 (mezi státními hranicemi Kufstein a sjezdem Kufstein-Süd
Westautobahn A1 (mezi státními hranicemi Walserberg a sjezdem Salzburg Nord)
Rheintal/Walgau-Autobahn A14 (mezi státními hranicemi
Hörbranz a sjezdem Hohenems)
Linzer Autobahn A26
Mühlkreisautobahn A7 (Bypassbrücke mezi výjezdem Hafenstraße a Urfahr)

Dálniční známky pro Rakousko, Slovinsko a Švýcarkso jsou k zakoupení na internetu, benzínových pumpách, či na pobočkách ADAC. 

-JO-
foto: redakce

Mohlo by vás zajímat...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>