Na Rally Dakar letos můžeme fandit hned sedmi českým motocyklistům!

Rally Dakar se letos již podruhé v řadě koná v Saudské Arábii. Slibuje novou trasu, více bezpečí pro jezdce i nová pravidla. Česká republika má na startu s počtem osmatřiceti účastníků třetí největší počet závodníků.

Pořadatelé se letso více než kdy jindy snažili zajistit bezpečnost pro všechny účasníky soutěží. Zohlednit museli souvislosti s nemocí covid-19, ale také fakt, že na následky zranění v závodě vloni zahynuli dva motocykloví závodníci. V některých kategoriích tak byly zavedeny rychlostní limity. Motorkáři budou navíc poprvé muset povinně závodit v airbagových vestách. Novinkou navíc jsou elektronické roadbooky, či jejich rozdání pouhých 15 minut před startem etapy.

Na startu rallye Dakar by mělo být 321 strojů a 555 závodníků, z toho 129 motocyklů a čtyřkolek, 35 strojů startujících v kategorii Original Motul (motocykly bez asistence), 70 aut, 54 lehkých bugin a 42 kamionů.

V kategorii motocyklistů najdeme hned sedm českých jezdců – Martin Michek (KTM), Milan Engel (KTM), Jan Brabec (KTM), David Pabiška (KTM), Roman Krejčí (KTM), Libor Podmol (Husqvarna), Rudolf Lhotský (Husqvarna).

Fandíme všem!

-JO-
foto: unsplash

Mohlo by vás zajímat...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>