Jak jezdit dobře? Poradíme hlavní tipy

Chcete, nebo potřebujete jezdit autem a bojíte se, abyste to zvládli? A aby vaše jízda byla dobrá a bezproblémová? Máme pro vás několik tipů, jak na to. Nejprve je pochopitelně třeba naučit se řídit. V takovém případě pomůže jenom autoškola. Tedy středisko, kde bude realizována jak kompletní výuka, tak i složení závěrečných testů, na základě kterých se vám může vydat řidičské oprávnění. A co je v rámci výuky i zkoušky nutné zvládnout? Je to:

  • Teoretická znalost – předpisy a vyhláška
  • Praktická dovednost – řízení vozu
  • Technická dovednost – základní opravy a výměny

silnice

Co když řidičák máte, ale neřídíte?

Nastat může i druhá situace, která je spojena s tím, že sice řidičské oprávnění máte, ale delší dobu jste neřídili. Co v takovém případě? Opět platí, že musíte navštívit autoškolu. Nikoliv ale za účelem absolvování kurzu, ale za účelem toho, že se jenom svezete s instruktorem. Objednejte si kondiční jízdy, díky kterým zjistíte, jak na tom jste. Pojedete do reálného provozu a díky instruktorovi na vedlejší sedačce si můžete být jisti, že vám pomůže případné problémy vyřešit. Stejně tak vám sdělí své dojmy a to, co je ještě nutné vylepšit.

Vytvořte dokonalé prostředí pro jízdu

Ano, i to je velmi důležité. Například se může týkat toho, že by vám ve voze nemělo nahlas křičet autorádio, nebo byste neměli vézt hlučné osoby – zvláště, pokud nemáte takovou jistotu. Roli hraje ale i to, jaké si vezmete boty, nebo to, zda máte koupené gumové rohože do auta. Proč? Jelikož během jízdy je třeba eliminovat případné sklouznutí nohy, nebo zaháknutí boty – třeba podpatku. I toto může mít fatální následky. Určitě nezapomínejte ale ani na to, že si správně nastavíte sedačku, nebo že si před jízdou seřídíte zrcátka. Potom už si stačí zapnout pás a můžete bez obav vyrazit do provozu, který není zase až tak nebezpečný, pokud se dodržují pravidla.

Mohlo by vás zajímat...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>